Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 08:22

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 18:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 18:15
Mesaje: 442
@ greere
anul acesta toti divizionarii A si B sunt inscrisi din oficiu la toate etapele,cu conditia sa-si anunte participarea
restul de 30 de locuri se ocupa in ordinea inscrierii +lista de asteptare ,tot in ordinea inscrierii

anul viitor ...primii 30 sunt inscrisi din oficiu ....si tot asa


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 18:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
ok ms pt raspuns asta insemna ca in caz ca aceasta formula se aproba se anuleaza: oras judetz interzudetene etc :roll: si totul se face la rapiditatea de inscriere pt cele 30 de locuri ramase in afara de cele 30 gata ocupate de divizionari :roll: :roll:
asta inseamna ca din tara doar 30 de ne divizionari au acces la calificare /etape/campionat si inscrierea nu se face tinand cont de abilitati si talent ci de viteza de inscriere :x :x :oops: :oops:
nu va suparati pe mine dar aici e o mare lacuna pt ca acest sistem nu e egal pt toti
cel putin eu asa vad formula asta nu va suparati pe mine dar asta e adevarul + ca intr-un oricare an ar putea exista in romania DOAR 60 DE PESCARI DE COMPETITIE restul fiind pe langa pt ca nu au apucat sa se inscrie (cati or fi :roll: nu zic ca sunt mi dar totusi sa reduci TOTI competitorii din romania la 60 e cam putin ) :cry: :cry: :oops: :oops: chiar daca sunt sau nu sunt divizionar sau ca nu stiu REGULAMENUTL :evil: tre sa va ganditi la toti pescarii care ar dori sa intre in campionat la inceput de an ;) ;) ;)

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 19:02 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Cifra 60 era de exemplu. Varsoltul si doripesco pot gazdui mai multi. Cred ca si Medgedia...Proiectul Sibiu la fel , dar nu ne putem baza pe el spun eu.. Slatina la fel.
E bine sa vina cat de multi dar nu cred ca se va intampla acest lucru tinand cont de anii precedenti


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 19:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:45
Mesaje: 677
ticairlandezu scrie:
ATENTIE!!!! PORUMBELLL!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

@ Bogdan

- prezenta obligatorie la minim 4 etape
- se iau in considerare(pentru cei care participa la toate 6 etapele)doar cele mai bune 5 etape

Adica...Maty vine doar la cele 4 obligatorii si le castiga pe toate deci acumuleaza( 4 x 30) 120 puncte...iar Tepuse vine la toate 6 din care la 5 ia locul 5 (5 x 25) si acumuleaza 125 puncte ...deci cine e mai bun pescar....Teuseee!!!!...are mai multe puncte ...nu :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

TRAIASCA LIBERTATEA DE EXPRIMARE!!!!!

:mrgreen: Tica nu fi dobitoc!!!Se iau aceleasi numar de concursuri!!!!!Ma enervez eu acum!!!!In Irlanda am invatat acest sistem...Portobello,iti spune ceva?Spune-ne ceva te rugam de liga de acolo,cea de vara si cea de iarna,nu mai bate campii :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 19:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:45
Mesaje: 677
Andrei Ghioghiu scrie:
Iti raspund eu

Va fi o perioada in care se vor inscrie divizionarii, apoi se va inscrie cine doreste. La sfarsitul anului,vor ramane in divizie primii 30 care vor avea prioritate la inscriere in anul urmator

Mi se pare foarte corect!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 19:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 18:15
Mesaje: 442
greere scrie:
ok ms pt raspuns asta insemna ca in caz ca aceasta formula se aproba se anuleaza: oras judetz interzudetene etc :roll: si totul se face la rapiditatea de inscriere pt cele 30 de locuri ramase in afara de cele 30 gata ocupate de divizionari :roll: :roll:
asta inseamna ca din tara doar 30 de ne divizionari au acces la calificare /etape/campionat si inscrierea nu se face tinand cont de abilitati si talent ci de viteza de inscriere :x :x :oops: :oops:
nu va suparati pe mine dar aici e o mare lacuna pt ca acest sistem nu e egal pt toti
cel putin eu asa vad formula asta nu va suparati pe mine dar asta e adevarul + ca intr-un oricare an ar putea exista in romania DOAR 60 DE PESCARI DE COMPETITIE restul fiind pe langa pt ca nu au apucat sa se inscrie (cati or fi :roll: nu zic ca sunt mi dar totusi sa reduci TOTI competitorii din romania la 60 e cam putin ) :cry: :cry: :oops: :oops: chiar daca sunt sau nu sunt divizionar sau ca nu stiu REGULAMENUTL :evil: tre sa va ganditi la toti pescarii care ar dori sa intre in campionat la inceput de an ;) ;) ;)



greere
dar cum e corect tata
sa participi la oras=judet tu si tu ...iar la inter judet la giurgiu sa fiti 7 concurenti din care 3 se duc la meciul de B ...asa e BINE?
iar in alte zone se calca pe bataturi si tot 3 merg la meciul de B
se vrea calificari...?..no problem...le organizezi tu?...pe banii cui?...tu nu te-ai prins ca vrem sa combinam concursurile TARI, pe premii consistente,cu concursurile de calificari?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 19:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:45
Mesaje: 677
Asa Bogdane,explica-le ca-s mai multi care nu inteleg.
Oricum,vorba lui Pami rezultatele o sa se vada in februarie....zero!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 19:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:18
Mesaje: 1488
Localitate: rm valcea
bogdane nus ce sa zic eu mam gandit la cei care ar vrea sa intre in campionat cat despre interjudetene acum sincer nu e vina mea ca intr-o parte a tarii sunt mai multi si in alta sunt mai putini pescari de competitie :oops: sincer daca as putea as remedia problema dar totusi iti trebuie macar un fel de calificare pt un campionat national totusi aici nu vorbim de cei 30 divizionari :roll: si restu plm daca vin bine daca nu treaba lor , tre sa te gandesti si la cei care aspira la campionat sau care ar vrea :roll: :oops: ;) ;)

_________________
cloncuri pentru SOMN !!! cei interesati apelati .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 20:31 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:28
Mesaje: 179
Localitate: Giurgiu
@Bogdane,
la interjud de la Giurgiu, au ajuns 7, tocmai datorita faptului ca nu se organizeaza mai multe concursuri de nivel local, in judetele respective. Dupa cum vezi se calca in picioare, la fazele preliminare, in judetele unde concursurile sunt promovate, indiferent de catre cine.
Dupa sistemul descris de tine, in cativa ani, o sa fie 7 insi in finala...ptr ca nu o sa mai vina nimeni ''din urma''!!!? Nu promovati asta, ptr ca este o mare greseala. Peste tot, in lume, se promoveaza la maxim concursurile din fazele initiale.
Este OK ca desemnarea campionului sa nu se faca in urma unui singur concurs, dar sa spui ca faci campionat national cu cei mai ''iuti de mana'' 30 utilizatori de calculator?! nu este normal.
Cum spunea Tica, puneti o propunere clara de regulament de desfasurare si apoi putem sa discutam pe seama lui, ptr ca asa nu o sa iasa nimic

In Bulgaria(o tara mult mai saraca decat noi, asta ptr ca vad ca se promoveaza ideia ca nu are cine sa org concursurile), sunt cam 10-11 concursuri, preliminare, pana se ajunge la finala.

_________________
Cand esti mort, nu stii ca esti mort. Pentru ceilalti e trist. La fel si cand esti prost...(Philippe Geluck)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 21:14 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Va propun un calcul referitor la cati oameni ar putea sa participe la campionat:

30- divizionari A si B
15- pescari care nu s-au calificat in B
15-pescari care nu s-au calificat de la interjudetene si pot si doresc sa vina la etape
10- pescari care nu au trecut de judet si pot si doresc sa vina la etape
15- pescari care nu participat la concursuri agvps.

total= 85 de persoane, din care nu cred ca vor venii 70 la fiecare etapa. Care a fost cel mai mare numar de participanti la un concurs din Romania? Va rog sa ma corectati daca gresesc :!:
Otto draga, noi nu spunem ca Ajvps-urile nu pot organiza concursuri pt membrii ei , unde pot prinde gustul pescuitului competitional si apoi sa doreasca mai mult.In plus sunt multe concursuri private acum. Dar in timp ce unii se apuca de pescuit altii se lasa. Vrei sa stii cati nu mai doresc sa participe la actualul sistem in 2010: Radu Prisecariu, Alin Tudose. Adi Suciu, Petrisor... si cati nu au participat la finala b si a din 2009. In actualul sistem din cauza unor conjucturi nefavorabile poti sa dai chics usor.
Propunerea aceasta cauta sa desemneze cei mai buni si completi pescari din tara care sa ne reprezinte in strainatate. Spune Tica cum e organizat sistemul in Irlanda, poate stiu altii cum e in Italia, Anglia si alte tari cu rezultate.
In plus veniti si voi cu propuneri si idei.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 33  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.142s | 14 Queries | GZIP : Off ]