Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 08:33

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 04 Dec 2009, 21:24 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Bogdane ai un mesaj privat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 05 Dec 2009, 06:30 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Buna baieti,

Asa nu o sa ajungeti nicaieri. Inainte de a posta pe forum ar fi bine sa cititi tot ce s-a scris pe tema asta ...si apoi sa va exprimati opiniile. Ganditi logic, nu lasati un interes sau altul sa primeze.

Bogdan acum vorbesc cu tine ( vom vorbi si de sarbatori in particular), ce v-am propus eu este foarte simplu si se poate aplica foarte usor din sezonul viitor.
Nu cred ca este cazul de inscrieri, sau de toate alea scrise aici. Eu asa vad lucrurile bune. Lasati AJVPS-urile sa-si faca treaba ca si pana acum -pana la fazainterjudeteana inclusiv. Este un criteriu bun de selectie pentru cei care vreau sa inceapa sau sa REinceapa pescuitul de competitie.

Singurul lucru care trebuie modificat - si cred ca asta vreti voi pe acest topic -- FORMA DE DESEMNARE a CAMPIONULUI si a unei echipe puternice (Nationala)! Asta se poate realiza printr-un ( hai sa-l numim ) Campionat Final National la care sa participe:
- 15 ( finalistii ramasi in A in 2009)
- 15 ( finalistii picati in B in 2009 )
- 15 ( calificatii de la interjudetene in 2010) din cele 5 zone !

Pentr acesti 45 sa fie:
--- 3 concursuri organizate de AGVPS pe piste diferite ( acestea vor inlocuii finala A si B , si se v-a face unul in plus )
si sa puncteze
----3 Cupe (open) la alegere pt fiecare pescar din acesti 45. Puteti participa la toate dar puctati doar cu 3, sau participati la minim 3.

Pentr 2011 vor ramne primi 30 din Camp.Final National + 15 de la interjudetene 2012! Simplu.

PS Nu cred ca cineva de la AGVPS v-a fi de acord cu modificarea regulamentului de desf, a concursurilor- in speta faza finala! Dar puteti incerca!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 05 Dec 2009, 09:09 
Neconectat

Membru din: 08 Noi 2009, 13:02
Mesaje: 127
mai voi v-ati tampit?....si daca se trezeste un prost ca mine sa-si cumpere toate draciile(scaun, rube, cacaturi si cacaturi) tocmai din prisma asta, ...ca vrea sa se inscrie si el in concursurile de calificare?stau sa astept loc pe lista?da ce imi cumpar ferrari? fratilor ma scuzati dar nu aveti habar ce vorbiti...tica, vb tata te rog un pic, voi restu de pe afara care si cum a-ti mai umblat...asa ceva nu se poate mai! suntem o tara de tampiti si o tampim si mai mult :o :o :o ?
am o dambla sa particip la horgesti....daca conteaza la campionat, ciuciu k nu mai am loc pe lista, nuh?

uff, doamne...e o idee buna ce ziceti voi cu cuplarea etapelor de campionat cu concursurile mari, datorita premiilor....dar, daca vreti asta trebuie niste calificari tata...vrei campionat?, taxa 3mil, concurs pe pista cea mai maresi uniforma, sectorizare, arbitri si care se califica, se califica....

daca, pe lista nu se inscriu un minim de persoane, atunci nu se tin tata calificarile pt campionat...
daca, la etapele urmatoare, in concursurile respective, persoane renunta dupa unu doua concursuri(ca deh, nu amai sunt in carti)alti concurenti care doresc sa participe la concurs, dar sa existe un clasament diferit ;) ....

reveniti-va va rog!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 05 Dec 2009, 10:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 18:15
Mesaje: 442
@rubex
inca nu m-am tampit :evil:
acum
treaba cu calificarile pt etapele finale merge acolo unde sunt cluburi si unde ele (cluburile)organizeaza zeci de concursuri pe an pe banii lor, in interiorul clubului sau intercluburi...la noi nu e cazul...de ce?..pt ca pe cei indreptatiti sa faca asta ii doare la un metru in fata p...ii de pasiunea noastra(in marea lor majoritate)iar daca acolo unde se vrea o cupa mica si se cere o taxa cat de cat,nu vine mai nimeni
da-mi un exemlu de concurs in romania cu mai mult de 70 concurenti
exceptand finala pe echipe de anul asta si cupa copiilor de 1 iunie
daca te uiti pe toate listele de participanti la cupele mari din romania o sa vezi cam aceiasi concurenti.....cu mici exceptii(de ce oare ?...la restul cocurentilor li se ingradeste cumva accesul la inscriere?)

@veronica
sarut mana
vreau sa taiesc si eu ziua cand agvps v-a organiza un concurs in plus pe banii lor ...asa ca vrem noi
atentie,fiecare concurs de etapa v-a fi tratat de data asta ca pe o finala de catre concurentii cu pretentii(larve,nada,antrenamente) asta inseamna bani....cum o sa-i recupereze (macar partial) din premiile oferite de AGVPS?...care nu da macar o medalie si o diploma la concursurile de calificari....nu mai zic de premii consistente
macar in varianta propusa de mine ai o sansa sa castigi ceva la tombola :twisted: :twisted:
ca AGVPS sa fie de acord cu ce vrem noi ,trebuie sa le si propui ceva,...in cazul de fata scapa de organizarea de fazelor intermediare si finale.... se aleg cu gloria de a inmana ei titlul de campion

@otto

cine va opreste sa nu organizati 30 de concursuri locale pe an? lipsa de preocupare? sau ariciul din buzunare?
cum se face ca ai ajuns la concluzia ca in cativa ani de zile vor fi 7 concurenti la fazele finale? eu cred ca v-a fi bataie mare intre concureti care sa acceada in fazele finale....mai ales ca aici sunt si premii si locatii atractive
incep sa cred ,ca unii dintre voi ar vrea 5 concursuri de selectie intre divizionari,organizate de agvps pe banii concurentilor cu premii 0 si voi sa face-ti misto de noi ca mare dobitoci suntem ca ne ducem acolo pe soare si vant si mai apoi sa ne mai criticati maniera de pescuit si rezultatele de afara....mrrrr
apropo,pe sistremul asta cine vine din urma la giurgiu,pitesti,bucuresti,valcea,calarasi,tulcea,braila,constanta,prahova,dambovita?...mai vrei exemple?...mai am


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 05 Dec 2009, 11:46 
Neconectat

Membru din: 08 Noi 2009, 13:02
Mesaje: 127
http://www.advancedpolefishing.com/News/article_168/ ....cititi va rog...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 05 Dec 2009, 12:07 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
@Radu Dan,sorry,lista nu este a ...MEA... ci a celor care vor sa se treaca pe... EA ...deci doritori ,sunt liberi sa se treaca pe lista...in virtutea libertatii la.... "libera exprimare" :idea:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 05 Dec 2009, 18:32 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Veronica Ispas scrie:

- 15 ( finalistii ramasi in A in 2009)
- 15 ( finalistii picati in B in 2009 )
- 15 ( calificatii de la interjudetene in 2010) din cele 5 zone !



Vera , in principiu ai dreptate , dar daca din interjudetene vin nu 15 , ci 30 eu cred ca sunt destui.
Raman fazele pe oras , judet si interjudetene , accesul in campionat va fi mai facil , 6/interjudeteana sau un procent de calificati functie de numarul participantilor / zona sunt suficienti.
Vrea lumea sa intre-n campionat? Au conditii mai usoare , din calificari(dupa interjudetene) vin 30. Ca vor fi 5 sau 6 etape ulterior , din care vor puncta 4 sau 5 , deja sunt detalii care urmeaza a se clarifica , mai avem o luna jumate timp...
Zic eu ca-i destul de OK , fara a desfiinta calificarile , organizate pe plan local.
Asa aveti sanse sa veniti sa luati bataie? Ce ziceti , viitori concurenti? :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 05 Dec 2009, 19:31 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Ok nu e problema daca se doreste calificari dar haideti sa vedem cati o sa paricipe la 3 etape de calificare(oras, judet, interjudetene) apoi cele 3 concursuri organizate de Ajvps(mas mira :shock: ) si apoi trei openuri. In ce perioada sa fie organizate concursurile de calificare? Si daca o sa fie organizate ca si pana acum e vai si amar. Deci sunt 9 concursuri. Cate persoane credeti ca o sa vina? 30 :roll: :roll: :roll: Doamna Vera daca o sa fie asa maine o cer de nevasta pe salajanca mea si vin la Zalau.
Totusi, cate concursuri sau organizat pana acum cu vreo 70 de oameni? Si cati au ramas pe dinafara? Nu de alta dar sa vedem daca au rost calificarile sau se pot inscrie direct la etapele finale, unde sunt si premii. Nu de alta dar la un open te lupti si pentru un premiu consistent, pe cand la concursurile organizate de Ajvps cel mult o diploma.
Eu unul nu sunt impotriva calificarilor daca sunt corecte(vezi dezastru Baraolt2009) si justificate

ps1 cele trei openuri care sa conteze pentru mine pot sa fie toate pe carpodroame :?: :?: :D :D :D :D :D
ps2 Rubex draga nu te stresa ca nu sunt atatia concurenti in Romania.
ps3 Doamna Vera desi nu credeti ca se va accepta varianta de catre Ajvps, varianta noastra ,practic, ii mai 'elibereaza' pe ei


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 06 Dec 2009, 08:41 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Pai hai sa vedem adevarul crud si rece :twisted: :twisted: :twisted: am muncit eu pt. voi iubitilor sa nu ziceti ca sunt baiat rau :twisted: :twisted:

Am luat 3 cupe mari si late Trabucco,Sensas si Profimix ...ce a iesit:
Trabucco-50 concurenti din care 14 :!: divizionari A si B = 36 :roll: (adica nedivizionari)
Sensas - 40 concurenti fara straini din care 13 :!: divizionari =27 :roll: (nedivizionari) si din care 14 nume noi diferite de Trabucco.
Profimix- 53 concurenti din care 14 :!: divizionari =39 nedivizionari si din care 27 de nume noi adica nu au fost la nici unul din cele doua dinainte :roll:
36 + 14 + 27 =77 (puli)posibili pretendenti la crosul tineretii organizat anul viitor
Baieti sa fac inscrierile....ATENTIE FITI GATA ....START.... :lol: :lol: :lol:
Divizionari A doar 7 au participat macar la unul dintre concursuri din care doar 2 au participat la toate 3
Divizionari B doar 8 au participat macar la unul dintre concursuri din care 4 au participat la toate 3

Mentionez ca este pura statistica si orice asemanare cu realitatea este o coincidenta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 06 Dec 2009, 08:51 
Neconectat

Membru din: 08 Noi 2009, 13:02
Mesaje: 127
Andrei...te rog sa ma intelegi...nu am zis ca sunt enorm de prea multi concurenti...am zis doar ca daca o persoana ar dori sa concureze nu ar trebui sa se impiedice de nush ce inscrieri viteza...sunt intru totul de acord cu afirmatiile facute de d-na Veronica...

m-am mai linistit... :) ...si cred ca 6 etape care sa puncteze sunt de ajuns ;) ....


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 33  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.089s | 12 Queries | GZIP : Off ]