Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 10:35

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 06 Dec 2009, 12:30 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
ticairlandezu scrie:
Pai hai sa vedem adevarul crud si rece :twisted: :twisted: :twisted: am muncit eu pt. voi iubitilor sa nu ziceti ca sunt baiat rau :twisted: :twisted:

Am luat 3 cupe mari si late Trabucco,Sensas si Profimix ...ce a iesit:
Trabucco-50 concurenti din care 14 :!: divizionari A si B = 36 :roll: (adica nedivizionari)
Sensas - 40 concurenti fara straini din care 13 :!: divizionari =27 :roll: (nedivizionari) si din care 14 nume noi diferite de Trabucco.
Profimix- 53 concurenti din care 14 :!: divizionari =39 nedivizionari si din care 27 de nume noi adica nu au fost la nici unul din cele doua dinainte :roll:
36 + 14 + 27 =77 (puli)posibili pretendenti la crosul tineretii organizat anul viitor
Baieti sa fac inscrierile....ATENTIE FITI GATA ....START.... :lol: :lol: :lol:
Divizionari A doar 7 au participat macar la unul dintre concursuri din care doar 2 au participat la toate 3
Divizionari B doar 8 au participat macar la unul dintre concursuri din care 4 au participat la toate 3

Mentionez ca este pura statistica si orice asemanare cu realitatea este o coincidenta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Ba , tu esti somer acolo??? N-ai ce lucra??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Statisticianule! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hai numa' acasa , ca iei tu vreo doua pe spinare , preventiv! :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 06 Dec 2009, 14:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 18:15
Mesaje: 442
poate tine de farmecul unui forum si nu-mi dau bine seama :evil: :evil:
cum se face, ca gigi contra, sunt unii care nu au nici o tangenta cu campionatul romanesc de pescuit stationar masculin seniori?
undeva in spate, se scria ca pe acest topic nu intervin decat cei implicati in fenomen....nu cred ca era vb de fenomenul irlanda sau alte tari, ori stationar feminin(unde au un singur concurs tot anul)no offece Vera

PROVOC la dicutii pe toti competitorii de stationar masculin.....atentie nu pe toti pescarii de duminica ,timp frumos......IN SPECIAL pe divizionarii care sunt sau care au fost si cunosc cu ce se mananca

&TICA
cred ca te-a deformat irlanda si nu vezi problemele pescuitului de competitie romanesc
in vest daca ai reusit sa iesi campion national...e o mare performanta si in acelasi timp este un moment in care ti se poate schimba viata (ma refer la viata materiala si profesionala)
la noi ...iesi campion si ti se pune o medalie( pe fuga) de gat,pe marginea pistei intr-un soare dogoritor(ca deh pierde Mugurel trenul) in loc sa stam ca oamenii deshidratati la o masa, la o festivitate de premiere decenta cu TV printre noi ,cu publicitatea aferenta....de ce oare ?....NU EXISTA INTERES...
ASTA VREM ,sa descatusam energiile sponsorilor,sa cream un campionat puternic
daca veneai la finala pe echipe ,vedeai oarece efervescenta pe pista ,ceva patroni de firme,ceva sponsori,ceva stafuri tehnice(e adevarat nu la toate echipele)....adica ceva interes ,pentru ca acolo erau echipe care sunt purtatoare de nume comerciale...senssas,trabucco,olympus,top mix...etc
la finala A ,in afara de cativa raneri si 3 spectatori ....canci... nu era nimeni
in vest ,numele campionului e asociat cu numele unui sponsor,competitia este si a firmelor nu numai a sportivilor....la noi cu cine asociezi numele Biltac Eugen?campionul de anul asta

acum ceva ani,a fost un presedinte al pescuitului de competitie (ala care a impus rubeziana,lucru bun de altfel),eu l-am auzit cum a spus ca" se pisa pe ei de sponsori"o mare gresala,cred ca atunci s-a rupt relatia (care oricum era in fasa)intre competitori,agvps si sponsori....a venit momentul sa reparam acest lucru

de ce credeti ca firme precum
GIPO,ARROW,BARACUDA,SPRO,MAVER si mai sunt,nu se implica in sponsorizarea pescuitului stationar,DAR sponsorizeaza competitiile de crap si de rapitori?
nu cunva ,nu li se creaza un cadru propice in care sa se manifeste?....crapistii si rapiciosii au fost mai destepti ca noi si au stiut sa-si faca etapele CU SPONSORI,noi asteptam mura in gura de la agvps,ii injuram ,dar nu venim cu nici o propunere constructiva ,desi usile sunt deschise la sediu(pana la bani)

respecte


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 06 Dec 2009, 16:16 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
ticairlandezu scrie:
Pai hai sa vedem adevarul crud si rece :twisted: :twisted: :twisted: am muncit eu pt. voi iubitilor sa nu ziceti ca sunt baiat rau :twisted: :twisted:

Am luat 3 cupe mari si late Trabucco,Sensas si Profimix ...ce a iesit:
Trabucco-50 concurenti din care 14 :!: divizionari A si B = 36 :roll: (adica nedivizionari)
Sensas - 40 concurenti fara straini din care 13 :!: divizionari =27 :roll: (nedivizionari) si din care 14 nume noi diferite de Trabucco.
Profimix- 53 concurenti din care 14 :!: divizionari =39 nedivizionari si din care 27 de nume noi adica nu au fost la nici unul din cele doua dinainte :roll:
36 + 14 + 27 =77 (puli)posibili pretendenti la crosul tineretii organizat anul viitor
Baieti sa fac inscrierile....ATENTIE FITI GATA ....START.... :lol: :lol: :lol:
Divizionari A doar 7 au participat macar la unul dintre concursuri din care doar 2 au participat la toate 3
Divizionari B doar 8 au participat macar la unul dintre concursuri din care 4 au participat la toate 3

Mentionez ca este pura statistica si orice asemanare cu realitatea este o coincidenta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Trabucco - mai adaugi 16 divizionari= 66 este loc pe balta :D
Sensas- mai adaugi 17 divizionari= 57 este loc pe balta :D
Profimix- mai adaugi 16 divizionati= 69 este foarte mult loc pe balta :D

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 07 Dec 2009, 06:52 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Pentru Bogdan "" ori stationar feminin(unde au un singur concurs tot anul)no offece Vera ""

Tot asa este si pentru cei 15 seniori care raman in A - un singur concurs pe an ---- ti se pare normal ? Mie nu. Si noi fetele dorim un campionat, de aceea eu , Cristina si Iza participam la Cupele "traditionale" , sa avem concursuri in mana , pt ca al;tfel nu poti face performanta !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 07 Dec 2009, 07:54 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Bogdan, ca si mine, are doua :D :D :D :D :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 07 Dec 2009, 08:33 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Andrei Ghioghiu scrie:
Bogdan, ca si mine, are doua :D :D :D :D :D


Daca treceti de " B " ! :lol: :twisted: :P


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 07 Dec 2009, 08:48 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Foarte corect! :) :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 07 Dec 2009, 23:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Oct 2009, 19:46
Mesaje: 1588
:lol: :lol: :lol:

_________________
Magazin online
http://www.hobbyfish.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 08 Dec 2009, 16:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 18:15
Mesaje: 442
lupei nelutu scrie:
:lol: :lol: :lol:


sa-ti cada o nuca de cocos in cap,din palmierul sub care stai :twisted: :evil:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 08 Dec 2009, 17:40 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Si uite cum subiectul sa transformat in unul ...codificat ...numai cu iconite.., :lol: :lol: sau parafrazanu-l pe un prieten :

Pai, si-o murit, subiectul
Si-o murit in baieee
Spanzurat de ..... :lol: :lol:

Pumnul in "Gura" metoda romaneasca de succes....de Andrei Ghiorghiu si Bogdan C.

Mah, voi doi mi-aduceti aminte de o poezie ,educativa de altfel ,pe care o tot repeta fiul meu la gradinita in care personajele principale erau Ciocanitoarea-Andrei,Stejarul-Bogdan si cu Cariul-adica eu :lol:

Ciocanitoarea de Andrei G si Bogdan C

Cine vine cu salvarea,ati ghicit...Ciocanitoarea(Andrei)
Tot asculta tot consulta,pomisorii bolnaviorii
Si prescrie pe hartie ,pansamente alifie ;)
Au...ma doare...ce-i stejare(Bogdan)... nu ma mira
Ca dintr-un copac falos,ai ajuns o uscatura
Cariul(Tica) tare te-a mai ros,scartai ca un ofticos,
Lasa c-am sa-i vin de hac,de cojocul lui am ac,
Dita-i ciocul pentru care ma numesc Ciocanitoare. :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

Va multumesc, pentru rabdarea si intelegerea, pe care ati avut-o cu mine :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 33  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.072s | 12 Queries | GZIP : Off ]