Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 12:17

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 02 Ian 2010, 16:28 
Neconectat

Membru din: 31 Oct 2009, 21:53
Mesaje: 135
Imi cer scuze pentru interventie. Nu sunt competitor dar in ultimii trei ani am inceput sa urmaresc fenomenul.

Am citit acest topic si nu m-am dumirit. Sigur ca este si greu. Deci nu aruncati va rog cu pietre...si daca se poate nici cu oaresce vorbe de duh...amar!

Io zic sa luam jocul de fotbal. La noi si mai peste tot: este un campionat si o intrecere pentru cupa (pentru toate echipele dintr-o tara). Englezii au mai multe intreceri.
In campionat sunt mai multe serii. Se retrogradeaza si se promoveaza (ca la pescuit!). In cupa se joaca prin tragere la sorti.

Sigur ati auzit reclama pentru pocker care suna asa: " Pockerul nu este un joc de noroc! Altfel cum se face ca mereu aceeasi 10 jucatori ajung in finala!?"

Din pacate intai s-a taiat ( adica s-a anuntat ideea) si apoi s-a masurat (s-au cautat solutii)

Si totusi ceea ce am dedus este ca ideea ar fi valabila doar pentru cativa ani. Dupa aceea randurile se vor rari. Nefiind stimulati pentru competitie pescarii tineri si fara posibiltati materiale.
Inca o data: iertaciune. O parere!

P.S. Indraznesc si o propunere. Dupa finala A sa se desfasoare o etapa sau doua de play-off.

_________________
Trebuie sa vrei cu adevarat ceea ce vrei!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 02 Ian 2010, 20:06 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 19:22
Mesaje: 877
Localitate: Cluj- Napoca
suna bine , dar...

_________________
Paul Ispas


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 02 Ian 2010, 20:45 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
nu mai suna :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 02 Ian 2010, 21:08 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 19:22
Mesaje: 877
Localitate: Cluj- Napoca
:oops: :oops: :oops:

am priceput :!:

_________________
Paul Ispas


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 02 Ian 2010, 22:14 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
adi suciu scrie:
nu mai suna :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 03 Ian 2010, 18:46 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
stanciutoni scrie:
alintudose scrie:
Mai bolovanilor , pentru un pescar care emite pretentii , varianta etapelor este mult mai corecta.Oare Benzar nu a mai stiut pescui la Slatina? Cu campionat , se va dilua muuuult factorul noroc.Dar , varianta are si avantaje , si dezavantaje(costuri , durata de desfasurare ) . Insa nu-i aud nici pe crapisti , nici pe spinneri sa se planga undeva ca au multe etape , ca-i greu... Vreti performanta , atunci trebuie sacrificii. ;)

nu au uitat sa pescuiasca , au tras un stand slab.
aici cred ca pista e de vina nu sistemul de campionat. :geek:


Toni , parerea bolovanilor conteaza , in plus este un alint din partea mea pentru ei ! :lol: :lol: :lol:
Daca erau mai multe etape , faze , cum vrei sa spui , un pescar bun putea depasi o mansa cu ghinion si putea recupara , norocul fiind un factor mult mai mic in sistemul cu mai multe etape...Asta voiam sa precizez. In rest , tie si celor din jurul tau , bafta la baboi in 2010! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 03 Ian 2010, 19:12 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
Cineva mai inainte a amintit ceva de un proiect. Am inteles si eu ca se lucreaza la un proiect, pentru un sistem competitional cu mai multe etape. Sper ca atunci cand proiectul va fi finalizat, sa fie postat si aici. Cred ca lumea asteapta cu nerabdare!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 03 Ian 2010, 19:18 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
:roll: :roll: Istvan,cred ca glumesti...eu i-am intrebat, daca nu-i mai bine sa faca intai un proiect....si ei i-mi ziceau ceva de ...bunica :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 03 Ian 2010, 20:23 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
alintudose scrie:
stanciutoni scrie:
alintudose scrie:
Mai bolovanilor , pentru un pescar care emite pretentii , varianta etapelor este mult mai corecta.Oare Benzar nu a mai stiut pescui la Slatina? Cu campionat , se va dilua muuuult factorul noroc.Dar , varianta are si avantaje , si dezavantaje(costuri , durata de desfasurare ) . Insa nu-i aud nici pe crapisti , nici pe spinneri sa se planga undeva ca au multe etape , ca-i greu... Vreti performanta , atunci trebuie sacrificii. ;)

nu au uitat sa pescuiasca , au tras un stand slab.
aici cred ca pista e de vina nu sistemul de campionat. :geek:


Toni , parerea bolovanilor conteaza , in plus este un alint din partea mea pentru ei ! :lol: :lol: :lol:
Daca erau mai multe etape , faze , cum vrei sa spui , un pescar bun putea depasi o mansa cu ghinion si putea recupara , norocul fiind un factor mult mai mic in sistemul cu mai multe etape...Asta voiam sa precizez. In rest , tie si celor din jurul tau , bafta la baboi in 2010! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sefu,dar daca se tine finala pe o pista fara standuri cu ghinion sau noroc n-ar fi mai bine. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 03 Ian 2010, 20:47 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
sah la rege :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 33  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.078s | 12 Queries | GZIP : Off ]