Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 08:33

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 08 Ian 2010, 22:10 
Neconectat

Membru din: 04 Ian 2010, 20:18
Mesaje: 82
cine are bani ptr toate concursurile open are si ptr mondiale ,asa ca faceti un clasament paralel cu cel ajv si cumulate pct ,desemnati lotul national.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 09 Ian 2010, 09:46 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
ticairlandezu scrie:
:o :o Andrei ,eu nu mai inteleg nimic...acu spui ca ...proiectul nu merita :roll: ca sta bine mersi ...pe calculator...oare nu era mai bine sa stea ....in calculator ;) ...sa vd si noi...iar treaba cu banii de mondiale :roll: :roll: e ca si cu su-la ...si prefectura :roll: Da-mi voie sa cred ,caci acel proiect pe care il ai,sau aveti...de fapt nu este un proiect, ci aceeasi idee...premergatoare unui proiect ;) :oops:Sa dea dumnezeu sa ma insel ;)




Perfect de acord cu d-voastra!

Sa ma iertati daca ma repet dar... exista un mare DAR , trebuie sa faceti totul cum scrie in statutul asociatiei! Daca nu-l aveti intrati pe saitul AGVPS si il gasiti. Trebuie un proiect viabil, care sa convinga lumea, trebuie o lista cu semnaturile pescarilor de stationar care sunt de acord cu acest proiect, grupul de initiativa sa participe la sedinta si sa fie in stare sa prezinte acest proiect ca fiind cel mai bun....!

Nu va inteleg de ce tot timpul puneti acest NU in fata! Hai sa facem si noi ceva punand DA inainte. Sa credem cu toata convingere in ceea ce vrem si mai ales sa stim sa convingem majoritatea ca asa este bine !
Eu cred ca se poate, pentru ca avem in fata noastra 2 ( doua) ex. pescarii de crap si pescarii de rapitori. Ei de ce au putut?
Luati legatura cu ei si intrebati, va documentati si....atentie inca in Romania hartiile vorbesc!
Domnul Poiana de la Sibiu v-ar putea ajuta sa abordati aceasta pb corect in spiriul statutului.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 09 Ian 2010, 10:00 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
asa ca iara se vor plange ca nu sunt bani de taxe la mondiale

PS. La Mondiale , niciodata nu o sa se plece cu bani exclusiv de la AGVPS !
La cele doua , la care am participat eu doar la 1 s-a platit doar inscriere in concurs a echipei. Restul cheltuielilor care sunt majoritare le-am suportat noi concurentele. Pentru mine si Eva a fost mai usor pentru ca asociatiile noastre au suportat marea parte a cheltuielilor. Pentru restul ......!
Un rol foarte important o au sponsorii - pentru noi Energofish-ul si Rompetrol *(in 2009*), dar eu credeam ca sponsorii ar trebuii cautati de catre cei de la AGVPS - care raspund de pescuit.......dar aici m-am inselat. Daca vrei sa partcipi , trebuie sa-ti cauti sponsori tu personal! :twisted:

S-ar putea ca pentru cei doi " antrenori " sa fi dat AGVPS -ul ceva , dar noi fetele nu stim! Sau poate inainte se pleca numai pe banii de la AGVPS , dar nici asta nu stiu !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 09 Ian 2010, 11:49 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
E foarte simplu. Proiectul era bazat pe principalele openuri din tara, dar Energofishul (prin Benzar, care si-a schimbat parerea), nu mai este de acord, deoarece ei s-au luptat prea mult sa ajunga in A ca sa concureze alaturi de oricine, se mai pune problema arbitrajului si in plus se mai motiveaza cu timpul si banii(ordinea nu este neaparat aceasta). E parerea lor si o respect. Deci nu mai sunt etape destul de puternice si de multe.
Se dorea ca, castigatorul campionatului +locul 2+locul3 sa castige o suma mare de bani.
Nu se va intampla ceea ce au facut crapisti si rapitorii, fiindca noi nu suntem uniti deloc si fiecare isi vede interesul personal si nu unul colectiv si pe termen lung. Deci, ei(toti cei care ne-au contestat proiectul sau ideea cum vreti voi) sunt multumiti de actualul sistem, lucru spus. Acesta este motivul pt care am spus ca se vor plange, ca vor ajunge din nou la mondiale unde vor constata ca nu a fost platita taxa de participare si apoi se vor plange ca nimeni nu le da bani si nu ii ajuta. Poate a venit momentul sa se ajute singuri.
Asa ca banii stransi de mine , Tudose, Suciu si vor merge la Clubul Sportiv Trabucco Romania pentru sustinerea echipei in concursurile pe echipe si individuale.

ps1 Multumesc lui Bogdan, Florin Lozinca, Cristi Lazar si Gigi Moroiu pentru ajutorul si sprijinul acordat noua.
ps. Tica iti arat ce am scris cand ne intalnim.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 09 Ian 2010, 23:07 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:28
Mesaje: 179
Localitate: Giurgiu
@Andrei,
pe principiul acestea: "m-am suparat, imi iau jucariile si plec" nu o sa iasa nimic niciodata.
pune aici ce ai(am mai spus asta si au spus-o si altii), sa discutam pe ceva concret.
tot vorbiti aici despre cei de la crap. acolo organizarea(si nu este pusa la punct cum trebuie), a durat mai bine de doi ani. au fost mai multe "proiecte", discutate in zeci de intalniri si in final s-a gasit unul sa multumeasca pe toata lumea. iti spun asta ca participant activ(m-am last acum un an jumatate datorita lipsei de timp, concursurile avand in general 96 ore) si la concursuri si la discutii si la proiecte.
...oricum voi aici ati inceput discutia gresit, cerand parerea oamenilor despre .... "ceva din calculatorul tau nepublicat inca"!!!?

si oricum, dupa cum i-am spus si lui Adi, pana nu exista cluburi treaba este numai la nivel de discutie, deoarece ajvps-ul nu o sa semneze un protocol cu Andrei, Adi, Alin, sau oricare dintr noi.

_________________
Cand esti mort, nu stii ca esti mort. Pentru ceilalti e trist. La fel si cand esti prost...(Philippe Geluck)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 10 Ian 2010, 08:56 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Andrei Ghioghiu scrie:
E foarte simplu. Proiectul era bazat pe principalele openuri din tara, dar Energofishul (prin Benzar, care si-a schimbat parerea), nu mai este de acord, deoarece ei s-au luptat prea mult sa ajunga in A ca sa concureze alaturi de oricine, se mai pune problema arbitrajului si in plus se mai motiveaza cu timpul si banii(ordinea nu este neaparat aceasta). E parerea lor si o respect. Deci nu mai sunt etape destul de puternice si de multe.
Se dorea ca, castigatorul campionatului +locul 2+locul3 sa castige o suma mare de bani.
Nu se va intampla ceea ce au facut crapisti si rapitorii, fiindca noi nu suntem uniti deloc si fiecare isi vede interesul personal si nu unul colectiv si pe termen lung. Deci, ei(toti cei care ne-au contestat proiectul sau ideea cum vreti voi) sunt multumiti de actualul sistem, lucru spus. Acesta este motivul pt care am spus ca se vor plange, ca vor ajunge din nou la mondiale unde vor constata ca nu a fost platita taxa de participare si apoi se vor plange ca nimeni nu le da bani si nu ii ajuta. Poate a venit momentul sa se ajute singuri.
Asa ca banii stransi de mine , Tudose, Suciu si vor merge la Clubul Sportiv Trabucco Romania pentru sustinerea echipei in concursurile pe echipe si individuale.

ps1 Multumesc lui Bogdan, Florin Lozinca, Cristi Lazar si Gigi Moroiu pentru ajutorul si sprijinul acordat noua.
ps. Tica iti arat ce am scris cand ne intalnim.


Sa nu-mi spui ca ati renuntat la acest proiect , ca ma dejamagiti! Credeam ca sunteti mai bataiosi si vreti sa fie mai bine in pescuitul de stationar. Multumestele prietenilor nostri , cand s-a realizat ceva , nu acum cand nici macar un proiect nu s-a discutat ca lumea.
Stiu ca este greu si va pierdeti rabdarea , dar apropo de cluburi: noi pescarii din Salaj de 2-3 ani suntetm constituiti in Club al Pescarilor Salajeni in cadrul AJVPS Salaj. Avem conducere aleasa de noi, care face parte din Consiliul de Conducere a AJVPS si avem contul nostru bancar. Colaboram foarte bine cu colegii nostrii din asociatie.

Andrei , noi am discutat asta de sarbatori . Daca in Salaj se poate , in alte judete de ce nu s-ar putea ?

PS. Pe Benzar il cunosc ca pe un om deschis la nou, eu cred ca nu l-ati informat corect. Nu este omul sau pescarul care sa se cramponeze de un loc obtinut in finala A. Este capabil la valoarea lui sa-si obtina acest loc in fiecare an si la orice ora!

Eu va rog sa continuati , daca aveti nevoie de ajutor va stau la dispozitie cu ce stiu , dar va rog nu renuntati. Va cer asta nu pentru voi ,sau pentru noi fetele, ci pentru cei care vin in urma noastra, pentru tineri !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 10 Ian 2010, 09:05 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
@ veronica ispas ... aveti mesaj privat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 10 Ian 2010, 21:05 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Veronica Ispas scrie:
Andrei Ghioghiu scrie:
E foarte simplu. Proiectul era bazat pe principalele openuri din tara, dar Energofishul (prin Benzar, care si-a schimbat parerea), nu mai este de acord, deoarece ei s-au luptat prea mult sa ajunga in A ca sa concureze alaturi de oricine, se mai pune problema arbitrajului si in plus se mai motiveaza cu timpul si banii(ordinea nu este neaparat aceasta). E parerea lor si o respect. Deci nu mai sunt etape destul de puternice si de multe.
Se dorea ca, castigatorul campionatului +locul 2+locul3 sa castige o suma mare de bani.
Nu se va intampla ceea ce au facut crapisti si rapitorii, fiindca noi nu suntem uniti deloc si fiecare isi vede interesul personal si nu unul colectiv si pe termen lung. Deci, ei(toti cei care ne-au contestat proiectul sau ideea cum vreti voi) sunt multumiti de actualul sistem, lucru spus. Acesta este motivul pt care am spus ca se vor plange, ca vor ajunge din nou la mondiale unde vor constata ca nu a fost platita taxa de participare si apoi se vor plange ca nimeni nu le da bani si nu ii ajuta. Poate a venit momentul sa se ajute singuri.
Asa ca banii stransi de mine , Tudose, Suciu si vor merge la Clubul Sportiv Trabucco Romania pentru sustinerea echipei in concursurile pe echipe si individuale.

ps1 Multumesc lui Bogdan, Florin Lozinca, Cristi Lazar si Gigi Moroiu pentru ajutorul si sprijinul acordat noua.
ps. Tica iti arat ce am scris cand ne intalnim.



Sa nu-mi spui ca ati renuntat la acest proiect , ca ma dejamagiti! Credeam ca sunteti mai bataiosi si vreti sa fie mai bine in pescuitul de stationar. Multumestele prietenilor nostri , cand s-a realizat ceva , nu acum cand nici macar un proiect nu s-a discutat ca lumea.
Stiu ca este greu si va pierdeti rabdarea , dar apropo de cluburi: noi pescarii din Salaj de 2-3 ani suntetm constituiti in Club al Pescarilor Salajeni in cadrul AJVPS Salaj. Avem conducere aleasa de noi, care face parte din Consiliul de Conducere a AJVPS si avem contul nostru bancar. Colaboram foarte bine cu colegii nostrii din asociatie.

Andrei , noi am discutat asta de sarbatori . Daca in Salaj se poate , in alte judete de ce nu s-ar putea ?

PS. Pe Benzar il cunosc ca pe un om deschis la nou, eu cred ca nu l-ati informat corect. Nu este omul sau pescarul care sa se cramponeze de un loc obtinut in finala A. Este capabil la valoarea lui sa-si obtina acest loc in fiecare an si la orice ora!

Eu va rog sa continuati , daca aveti nevoie de ajutor va stau la dispozitie cu ce stiu , dar va rog nu renuntati. Va cer asta nu pentru voi ,sau pentru noi fetele, ci pentru cei care vin in urma noastra, pentru tineri !


Eu am incercat sa ne intalnim de doua ori , dar,................fiecare a avut treaba. Eu am renuntat la proiect fiindca nu sunt destule concursuri pt etape si in plus sunt destui multumiti de sistemul actual. La crapisti si rapitori a fost mai simplu fiindca ei l-au inventat de prima oara, nu au modificat ceva.
Clubul nostru va fi afiliat la AGVPS Alba, doamna Vera.
ps. Doamna Vera , Benzar a fost informat corect, chiar el avand unele idei, dar e dreptul lui sa se razgandeasca. Sa stiti ca acelasi motiv, cu lupta pt a ajunge in A, l-au avut si Pami si Zsolti. Deci ei considera ca asa e mai bine.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 11 Ian 2010, 07:52 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Deci , daca 3 ( trei ) din 100 , zic NU , voi va lasati pagubasi.! Parerea mea , ati abandonat prea repede ideea asta !!!!!! :(


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 11 Ian 2010, 08:11 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Veronica Ispas scrie:
Deci , daca 3 ( trei ) din 100 , zic NU , voi va lasati pagubasi.! Parerea mea , ati abandonat prea repede ideea asta !!!!!! :(


Doamna Vera nu sunt destule etape de mare amploare pt a fi realizat campionatul :!: :!: :!: :!:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 33  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.103s | 12 Queries | GZIP : Off ]