Pescuit Stationar

Acum este 15 Mai 2024, 02:08

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 85  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 20:58 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
Da Zsolt. Am vrut sa nu mai intru in polemici, ca m-am scarbit de atunci de la Cupa FNPSR Baracuda. Stii bine ca dupa scandalul de atunci am demisionat din toate functiile posibile de la asociatie si federatie si m-am intors la AGVPS, tacut, modest, cu coada-ntre picioare. Am participat la campionatul national al AGVPS, in 2011 m-am calificat la Finala B de la Ciuslea, cu un loc 3 obtinut la Interjudetenele de la Alba, iar anul trecut am fost la Finala B de la Varsolt, calificat direct, fara concurs, ca s-au scos Interjudetenele.
Ce pot sa zic - e ca, cine s-a ars odata, a doua oara sufla si in iaurt. Nu ma mai bag in nimic din ceea ce tine de organizare, dar nici macar la nivel de discutii. Las pe cei doritori sa se friga, sa o faca pe propria raspundere, asa cum am facut-o si eu. Consider ca suntem majoritatea care discutam aici, oameni cu scaun la cap si sa faca fiecare ce crede ca se cuvine.
Cele mai calde salutari si urari de bine, tuturor celor cu care ma cunosc de pe acest forum si nu numai!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 21:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Respect!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 21:53 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Ce sa zica de Baracuda ,va zic eu , inca da mancare procurorilor si judecatorilor. In 13 ian 2014 a avut iarasi infatisare pt inselatoriile de la Baracuda , dar s-a mai amanat o luna.Inca n-a terminat presedintele tangentele cu penalul...
Din pacate , partea de kkt este ca se zvoneste la colturi cum ca Selaru va vinde pescuitul lui Fanica. Procente , comisioane , cine stie ? Doi indivizi plini de caracter... Vom vedea , viitorul este incert , pute , naspa.Asta daca tot reprezinta AGVPS-ul interesele pescarilor si vanatorilor...o face bine de tot.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Ian 2014, 22:00 
Neconectat

Membru din: 05 Mar 2010, 13:29
Mesaje: 691
Localitate: Bucuresti
Zsolt, nu esti cu nimic departe de ceea ce am spus eu numai ca intelegi altceva.

Si in momentul de fata mergem 3-4 insi in masina, ne zbatem sa cumparam 1 kg de viermi pe care il dam in parte s.a.m.d . Poate nu ai vazut cu ochii tai , dar intreaba pe Nutzu ce si cate larve am avut de fiecare la CN ca mai avea putin si il lua rasul .. mai ca daca avea la el ne dadea de mila si tot am facut eforturi sa venim.

Problema nu sunt eforturile ci faptul ca nu se aduc competitiile oficiale in zona pescarilor, nu se incearca atragerea lor in pescuit si pe mai departe nu au motiv sa faca aceleas sacrificii care au fost facute de voi .

Tu spui de concursuri cu miza la care se aduna pescarii, dar si aici gresesti ... eu nu fac referire la rotile tiganesti unde se pun banii la oala, eu vorbesc de concursuri cu taxa de participare intre 20 si 60 Ron , unde oamenii vin pentru o diploma eventual o cupa daca se descurca bine. Aia e dedicare , e doar pescuit , fara interes. La ei fac referire atunci cand spun ca nu se face nimic pentru atragerea lor.

Una este sa ai 1-2-3 concursuri oficiale la care sa participi cu un minim de echipament , cheltuieli modice, pe locatii care sunt accesibile atat ca timp cat si financiar sa se poata antrena. Altfel vor sta lucrurile cand pescarii astia vor incepe sa prinda incredere in ei, vor castiga faze de jos ale concursurilor, vor dori un grad mai mare de dificultate , vor dori oponenti mai valorosi vor accede catre competitia adevarata. Atunci le dai un motiv sa faca sacrificii !

Imi pare rau sa spun asta , dar genul asta de pescari mereu au fost desconsiderati si sunt bagati in seama numai cand sopul concursului este unul pur comercial , masa de manevra , carne de tun. Inca odata iti repet, nu exista certitudinea ca printre ei se afla pescari cu adevarat talentati, dar cum merg lucrurile in prezent , nici nu o sa se afle vreodata.

@bogdanpesc

Cand am facut referire la faptul ca "v-ati jucat intre voi" , am vrut sa accentuez ca de ani buni scena competitionala este populata in procent de 90% de aceeasi oameni. Asta inseamna zero progres in pescuit, foarte putini cei ce vor continua pescuitul sportiv atunci cand voi nu veti mai fi activi.

Nu am intentia sa jignesc pe nimeni si nici autoritatea de a trage pe cineva de urechi . Pur si simplu este punctul meu de vedere, regretele si frustrarile pe care le am legate de subiect.

Mi-am permis sa dialoghez cu Zsolt pentru ca ma stie destul de bine zic eu si cunoaste ca niciodata nu am fost rau intentionat sau fatarnic !

Chiar imi cer scuze daca s-a inteles gresit, te asigur ca nu asta am urmarit ! Ceea ce s-a intamplat cu uite Campionul , nu e campionul si alte potlogarii birocratice chiar sunt de toata jena si actiunile astea nu denota decat ceea ce am spus in mesajele anterioare. Nimeni nu vrea sa renunte, nimeni nu vrea sa o i-a de la zero , nimeni nu vrea sa recladeasca ce sa mai spun sa puna cu totii umarul catre un scop comun ? Tocmai de aceea am si spus ca nu se va rezolva niciodata nimic, pentru ca toate actiunile intreprinse pana in prezent au fost numai pe contre si la persoana !

Stii ce este totusi paradoxal ? Ambele tabere sau mai bine spus , toti cei implicati se pun de acord asupra unui singur lucru : ce a fost si este in prezent nu este bine !

_________________
Constantinescu Catalin
http://www.FeederShop.ro
Emisiuni / tutoriale pescuit la feeder
https://www.youtube.com/channel/UC9jyYs ... _polymer=1


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 15 Ian 2014, 09:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Poate ai dreptate si eu nu vad bine!
Bogdane lasa pe pelican e prieten!Si e DDF,adica dependent de femei!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 15 Ian 2014, 09:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
alintudose scrie:
Ce sa zica de Baracuda ,va zic eu , inca da mancare procurorilor si judecatorilor. In 13 ian 2014 a avut iarasi infatisare pt inselatoriile de la Baracuda , dar s-a mai amanat o luna.Inca n-a terminat presedintele tangentele cu penalul...
Din pacate , partea de kkt este ca se zvoneste la colturi cum ca Selaru va vinde pescuitul lui Fanica. Procente , comisioane , cine stie ? Doi indivizi plini de caracter... Vom vedea , viitorul este incert , pute , naspa.Asta daca tot reprezinta AGVPS-ul interesele pescarilor si vanatorilor...o face bine de tot.


Citeam undeva de NUP,dar vad ca postarea nu era adevarata,treaba lui!
Despre Selaru, daca vinde pescari urmeaza cateva dezafilieri!! :oops:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 15 Ian 2014, 09:19 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
zsolt scrie:
alintudose scrie:
Ce sa zica de Baracuda ,va zic eu , inca da mancare procurorilor si judecatorilor. In 13 ian 2014 a avut iarasi infatisare pt inselatoriile de la Baracuda , dar s-a mai amanat o luna.Inca n-a terminat presedintele tangentele cu penalul...
Din pacate , partea de kkt este ca se zvoneste la colturi cum ca Selaru va vinde pescuitul lui Fanica. Procente , comisioane , cine stie ? Doi indivizi plini de caracter... Vom vedea , viitorul este incert , pute , naspa.Asta daca tot reprezinta AGVPS-ul interesele pescarilor si vanatorilor...o face bine de tot.


Citeam undeva de NUP,dar vad ca postarea nu era adevarata,treaba lui!
Despre Selaru, daca vinde pescari urmeaza cateva dezafilieri!! :oops:



Corect !!!!!!La fel gandesc si eu si ai mei din asociatie !!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 15 Ian 2014, 09:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
glukas scrie:
Bai Truio, la o bere sau mai multe era mai bine, ca poate nu ma mai jigneai atata indirect pe forum!

Cum am spus, nu voi ataca nici sisteme nici oameni, desi tu duci discutia in sensul asta ... nu are sens sa continuam.

Nutzule, sunt curios cati din voi puneati intrebari la AGVPS (pe forum sau in sedinte) ... de ce nu se dau bani, de ce poate fi un campion dupa o sg. finala pe an, de ce .... In sfarsit, eu imi fac treaba si apoi vom vedea daca vor fi bani sau nu pentru tot ce ne-am propus! Mai multi ca la AGVPS vor fi SIGUR!

Din cate stiu eu, Varsoltul este apa publica nu privata. Insa eu, personal, nu agit spiritele degeaba si nu voi face nimic cu forta! Daca se vrea sau daca cineva vrea bine, daca nu, nu e cu obligatii!



George, eu am mers la agvps ca nu am avut alta solutie si am acceptat. Aia au zis din prima ca nu au si ca nu dau. Voi vrei sa fiti credibili si seful tau se bate cu shamota in piept ca are cash. Voi trebuie sa demonstrati ca este cash, nu agvps-ul, fiindca voi vreti sa atrageti pescari. Nu cred ca vreti ca oamenii pe care ii atrageti sa isi ia concedii pt fazele de concurs si la urma sa le ziceti sa mearga pe banii lor.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 15 Ian 2014, 11:38 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2012, 18:42
Mesaje: 320
Localitate: Ploiesti
Domnilor, da toata treaba asta cu Federatia lui Fane, are vreo treaba cu cei care pescuiesc pentru relaxare sau sa puna un peste in tigaie ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 15 Ian 2014, 11:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Pai Fane vrea sa ia taxe si de la aia.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 85  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.020s | 10 Queries | GZIP : Off ]