Pescuit Stationar

Acum este 16 Mai 2024, 11:13

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 213 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 22 Noi 2012, 08:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
lucianfiat scrie:
Locatia este ok numarul de manse este ok, dar parerea mea este ca trebuie sa facem si ceva concursuri pe rauri sau canale.
Un concurs pe lac in primavara si unul pe rau in toamna ar fi mult mai ok. Daca continuam asa o sa imbatranim pescuind pe lacuri in concursuri oficiale. Sunt foarte constient ca organizarea unui concurs pe rauri este o sarcina foarte dificila dar trebuie sa evoluam, deasemeni sunt sigur ca si alte tari alterneaza cu tipul pistelor.



stai calm Lucica stai calm :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 22 Noi 2012, 19:05 
Neconectat

Membru din: 07 Ian 2012, 10:55
Mesaje: 98
adi petrisor scrie:
yoda scrie:
nasol


De ce nasol Yoda?de la anul voi face altfel nu doresc ca pescarii care participa la o finala nationala sa vina la distractie ca deh..e doar un concurs..chiar daca unii se vor supara si sunt sigur de asta de la anul voi face niste reguli noi..grele si clare...pescuitul va fi dupa regula CIPS dar restul va avea o fata noua, cine doreste sa se inhame sunt bine veniti cu drag cine are de comentat si bagat devina sa stea acasa.

Daca tu crezi ca sa deplasezi o echipa de minim 5 oameni pe o perioada de minim 4 zile asha cum vrei E O DISTRACTZIE te insheli. Spuneam altceva .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 07:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
yoda scrie:
adi petrisor scrie:
yoda scrie:
nasol


De ce nasol Yoda?de la anul voi face altfel nu doresc ca pescarii care participa la o finala nationala sa vina la distractie ca deh..e doar un concurs..chiar daca unii se vor supara si sunt sigur de asta de la anul voi face niste reguli noi..grele si clare...pescuitul va fi dupa regula CIPS dar restul va avea o fata noua, cine doreste sa se inhame sunt bine veniti cu drag cine are de comentat si bagat devina sa stea acasa.

Daca tu crezi ca sa deplasezi o echipa de minim 5 oameni pe o perioada de minim 4 zile asha cum vrei E O DISTRACTZIE te insheli. Spuneam altceva .

domnule Yoda deocamdata nu sa intamplat decat la echipa mea lucrul asta....oricum asta cu 3 manse va fi sigura treaba,citesc si eu in campionatele de feeder si stationar din alte tari si vad ce regulament au si ma crucesc,eu nu vreau sa sar regulamentul Cips din punct de vedere al pescuitului dar ca si organizare si manse nu am alta solutie decat aceasta .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 15:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Petrisoare, cate echipe ai strans la cea mai larga participare?
Si dintre cele participante cate erau din Arad?
Anticipez raspunsul si intreb: Cand faci acelasi lucru si rezultatul e mereu acelasi nu inseamna cumva ca ceva nu e bine?
Si atunci trebuie neaparat schimbat cate ceva, chiar totul!!!
Eu zic simplu prietene: au fost cateva editii de popularizare, de introducere a stilului...etc. de acord! Eu zic ca ar cam fi timpul sa trecem si la lucruri serioase!
Nu-ti zic eu ce si cum sa faci dar e clar ca atata timp cat se ramane la improvizatia asta de campionat de feeder nu vei avea nici participanti si nici glorie!
Sincer, nu te-ai plictisit de atatia ani sa bati aceeasi 3-4 concurenti de fiecare data? :? :?
Stiu ca tu esti pasionat trup si suflet, dar sincer cred ca trebuie facut altceva!
Nu e nici o critica in asta, dar daca nu se schimba ceva eu nu voi mai participa niciodata la vreun campionat de feeder!
Serios, pe langa orice alta competitie serioasa ( privata sau AJVPS) e doar o caricatura!
Nu zic ca e vina ta.... dar toata lumea identifica campionatul asta de feeder cu tine...d'asta iti iei si atatea injuraturi!!! :lol: :lol: :lol:
Te-am pupat si mi-e dor de tine!!! ( sa vezi ca mai comenteaza Tudose pe declaratia asta a mea!!! :lol: :lol: )

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 16:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
Truia in primul an au fost prezente 3 echipe...in al doilea an au fost prezente 4...in al treilea an au fost prezente 6.....cred ca e un progres nu?in primul an eu personal si singur am facut regulamentul si l-am nimerit in proportie de 95 la suta cu cel cips...in al doilea an ati venit voi si ati scos pufiul tot v-am batut ..in altreilea an sa facut dupa cum a vrut sufletul fiecaruia fara nici o problema... tot noi am castigat...la organizare este drept ca am lasat de dorit si ca sa vezi ca esti slabut informat sa nu spun altfel concursul din acest an il va organiza Domna Veronica ispas cu albitri frumos exact ca si la stationar..tot eu am vb cu ea pentru a nu mai iesi discutii...si tot eu ma zbat sa vad cum sa fac si campionatul individual insa mai astept oleaca de inspiratie.

PS-cine doreste sa participe este bine primit cine nu sa-si vada de ghibitarelile lor sau sa organizeze ei ca eu voi fi cel mai bucuros din acest punct de vedere. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 06 Dec 2012, 18:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Stai mă Petrișoare liniștit că poți face 325623 de regulamente și să schimbi sistemul de tot atâtea ori că tot nu vă bate nimeni. Poate eventual intrt-o manșă. Faptul că pescuiți cel mai bine la feeder nu se datorează regulamentelor sau tiparului de concurs.

Truia, când regulamentul și pista este aceeași pentru toți concurenții, când timpul de antrenament este la discreție, te invit să participi și să câștigi. Ceea ce susții tu și Jorj, atât la feeder și mai ales la staționar sa întâmplat oarecum și la mondialele de crap unde echipa engleză (una lipsită de experiență) a luat-o pe coajă iar la întoarcerea în Anglia a țipat sus și tare că românii au dresat peștele să mănânce doar un anumit tip de nadă, ceea ce e oarecum asemănător cu părerile voastre despre felul pistelor pe care concurăm noi cei din A (si B). Știi ce au făcut pescarii englezi, cei consacrati și trecuți prin multiple concursuri? I-au luat la pulă și la bășcălie pe novicii englezi tocmai pe același idee pe care o țip dintotdeauna și anume:

ATÂTA TIMP CÂT PISTA ESTE DESCHISĂ LA PESCUIT ȘI LA ANTRENAMENTE, ATÂTA TIMP CÂT PEȘTII SUNT ACEEAȘI PENTRU TOȚI CONCURENȚII, CINE VĂ OPREȘTE SĂ FIȚI BUNI ȘI SĂ CÂȘTIGAȚI???????????

Vă spun eu: Lipsa de experiență! Un pescar nu poate fi bun dacă nu merge la pește foarte des sau în cel mai rău caz, când nu se lipește pescuitul de el, indiferent ce ar face! Pasiunea e mare la toată lumea dar oricât ar fi de mare, mâinile stângi nu vor deveni drepte niciodată!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 08 Dec 2012, 22:27 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
truia scrie:
..........
Nu zic ca e vina ta.... dar toata lumea identifica campionatul asta de feeder cu tine...d'asta iti iei si atatea injuraturi!!! :lol: :lol: :lol:
Te-am pupat si mi-e dor de tine!!! ( sa vezi ca mai comenteaza Tudose pe declaratia asta a mea!!! :lol: :lol: )

Probabil ti-ai luat un baros nou de 10 kile ... Sa-l pupi cu el peste dinti , cand zambeste ! :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 08 Dec 2012, 22:44 
Neconectat

Membru din: 10 Dec 2009, 07:55
Mesaje: 4
Sincer mi-ar fi placut sa vad un CN de feeder si pe un rau sau un canal ...,e alceva. Balta,rau,canal sunt 3 lucruri total diferite si asta e un lucru foarte bun pentru un CN .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 09 Dec 2012, 10:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 07:50
Mesaje: 2829
aquaelement scrie:
Sincer mi-ar fi placut sa vad un CN de feeder si pe un rau sau un canal ...,e alceva. Balta,rau,canal sunt 3 lucruri total diferite si asta e un lucru foarte bun pentru un CN .



cu siguranta va urma si asa ceva doar ca acum caut intariri la organizare....aici se da din gura si cand vine vorba de facut toata lumea se da la f.....d..am deschis un topic cu cine doreste .....dar sa si stins instantaneu ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE FEEDER 2013
MesajScris: 09 Dec 2012, 12:01 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
".....incet incet am sa fiu dur cu aceasta disciplina la anul am planuri ca finala de feeder la echipe sa se desfasoare pe doua locatii diferite ca sa avem concursuri cat mai multe deci finala la anul va fi formata din doua parti...e simplu cine doreste performanta vine cine doreste sa se distreze doar sta acasa..."
"chiar daca unii se vor supara si sunt sigur de asta de la anul voi face niste reguli noi..grele si clare..."

Sa-ti cumperi nadragi din cauciuc si bici , ca doar catuse ai , papagalule dur ce esti ! Gibraltarule !!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Cine puii mei esti de anul asta de faci tu reguli noi ? De fapt prost nu-i cine cere , prost e cine da... Fa-le reguli , baga tare , ca mama fraierilor este mereu gravida. Mai ai cu cine te final(iza) ? :lol: :lol: :lol: Sau ajungi si cu cosuletul ca si cu sexul , sa finalizezi singur? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Campion al finalizarilor mic si pampalau ce esti ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nu vrei sa faci finala la Alba ? Dau Muresul , Ampoiul si Ariesul , cate o mansa / locatie / zi . Bonus dau si lautarii , ca sa se simta lumea bine , ca-n concediu. Si te las sa canti cu ei. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Te tine ??? Ca olandezii.... :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 213 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.020s | 10 Queries | GZIP : Off ]