Pescuit Stationar

Acum este 29 Sep 2024, 00:27

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: LOCK’N’LOAD
MesajScris: 21 Iun 2012, 20:57 
Neconectat

Membru din: 17 Apr 2010, 08:31
Mesaje: 806
Localitate: bistrita (dk)
Truia ai mesaj :lol: :lol: :lol: . sorry , acuma am venit de la pescuit :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: LOCK’N’LOAD
MesajScris: 27 Iun 2012, 11:38 
Neconectat

Membru din: 17 Apr 2010, 08:31
Mesaje: 806
Localitate: bistrita (dk)
gata, s-a terminat promotia :!: :!: :!: mai au de la 6 lire bucata, nu mai vreau :shock:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: LOCK’N’LOAD
MesajScris: 25 Sep 2012, 16:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Le-am folosit inainte de a pleca din Romania: spectacol!!!!se schimba radical in bine tot spilul!!!... parca nu-ti mai trebuie nici o stiinta sa scoti crapii!!
Le-am incercat numai cu hydro...nu's daca si pe alte gume merg la fel de bine... oricum sunt special design pentru hydro.
Cam scumpe pentru niste cacareze de plastic da-si fac treaba super bine!!...ca sa fie OK trebuie sa le puneti pe cele corespunzatoare fiecarui tip de elastic.
Multam lui Sangeorzan !!!... ca poate altfel cine stie cand ( si mai ales daca) ajungeam sa le folosesc!
Zbici optim va doresc!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: LOCK’N’LOAD
MesajScris: 25 Sep 2012, 18:46 
Neconectat

Membru din: 03 Mai 2010, 05:50
Mesaje: 321
Eu am folosit si cu elastic Browning de 2,3 si era excelent.Chiar ca functioneaza foarte bine este o placere sa o folosesti daca esti obisnuit.Sa o folosesti cu sanatate multi ani inainte ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: LOCK’N’LOAD
MesajScris: 25 Sep 2012, 22:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2009, 23:24
Mesaje: 456
Localitate: Iasi
Am citit la pe forum englezi ca au rupt ceva kituri datorita acestei bucse, si se cam feresc de ele.
Faza e ca nu are numai bila gaura ci si bucsa are, inaintea bilei la interior si e destul de mica. La cea mai mica miscare a bilei, gaura se micsoreaza si mai tare. Gaura din interior nu-i ca la bucsele de teflon unde elasticul poate iesi lejer, ci zici ca e exact de diametrul elasticului.
Eu am acasa cateva - albe si albastre ramase de acu 3 ani si nu am avut curaj sa le folosesc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: LOCK’N’LOAD
MesajScris: 26 Sep 2012, 07:59 
Neconectat

Membru din: 03 Mai 2010, 05:50
Mesaje: 321
Adevarat,daca nu esti atent poti sa rupi topsetul,dar daca urnaresti atent directia in care trage pestele,si tii topsetul in unghi potrivit,nici o problema.Mai sunt si alte detalii mai amanuntite,dar pentru asta trebuie sa pescuiesti cat mai mult,pentru a castiga experienta.Parerea mea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: LOCK’N’LOAD
MesajScris: 26 Sep 2012, 08:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 18 Ian 2010, 17:46
Mesaje: 786
Localitate: Baia Mare
Am si eu un kit cu hydro alb si lock'n'load alb pe el.kitul e de match si am dat cu el la crapi pana in 3-4 kg si nu am avut probleme,trebuie doar sa fii atent la intepare,sa nu intepi prea tare,mai ales daca pescuiesti sub rubeziana si nu mai in fata ei,iar la aducerea pestelui la mal nu ai probleme,te ajuta mult.

_________________
TODAY NO FISH!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: LOCK’N’LOAD
MesajScris: 29 Sep 2012, 10:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Vedeti ca bila are doua pozitii: una cu efect mai accentuat si una cu efect redus ( in functie de conicitatea gaurii din bila)...asa ca , in functie de ce vreti , puteti roti bila cand bagati elasticul si sunt 2 chestii diferite.... as zice ca diferenta este cam de 50% din efect...adica efectul de blocare este cam de doua ori mai puternic pe pozitia cu efect accentuat!...asa la prima vedere... n-am avut vreo scula sa masor !!!. :lol: :lol: :lol:

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 18 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.033s | 11 Queries | GZIP : Off ]