Pescuit Stationar

Acum este 17 Mai 2024, 04:43

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Forum Aventuri La Pescuit
MesajScris: 25 Oct 2009, 14:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Salutare!

Avand in vedere deraparile micului caporal Secosan si, desigur, nou infiintatul forum, credeti ca e oportun sa nu mai postam pe Forumul AVP???

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Forum Aventuri La Pescuit
MesajScris: 25 Oct 2009, 15:55 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
nu cred ca merita sa te contrazici cu el , e frustat si atit . Nu o sa ajungi niciodata la un rezultat , el detine adevarul absolut intotdeauna

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Forum Aventuri La Pescuit
MesajScris: 25 Oct 2009, 16:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 05:19
Mesaje: 1272
Localitate: Cluj-Napoca
Personal, asa cum poate ati observat, am renuntat a mai posta ceva pe Aventuri la Pescuit. M-am autosuspendat. Recunosc faptul ca am avut si eu derapaje de care acum imi pare rau...mai ales fata de Nutzu. Ideea este ca decizia de a renunta a venit in urma unor invurii, asa cum am mai scris si pe forumul lui Ferdinand..micul principe de Banat, injurii venite din partea unui acolit de-al micului printz...Eu ma bucur ca am fost acceptat aici, si chemat aici(sper ca nu a gresit cineva si mi-a trimis un mesaj din greseala :lol: :lol: :lol: ).
Legat de postari, nu cred ca mai are sens sa se posteze acolo foarte des. Acum ca exista acest forum, se pot face mai multe lucruri bune decat s-au facut dincolo...Sper sa aiba viata lunga, prospera si fara membri exclusi si banati...

P.S. Era un banc moralizator. Cica un politist se aseaza pe o banca, iar aceasta din urma se rupe. Morala: Cel mai destept cedeaza primul....Eu am cedat... :lol: :lol: :lol:

_________________
"If you are one of those unfortunate souls who suffer from a passion for angling.."

The more I practice the luckier i get!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Forum Aventuri La Pescuit
MesajScris: 26 Oct 2009, 07:14 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
Multumesc lui Alin Tudose pentru invitatia de a participa activ la discutiile de pe acest forum!Urez viata lunga forumului si salut cu prietenie toti membrii deja inscrisi si bineanteles initiatorii! E un lucru bun, care sper sa dureze! La multi ani!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Forum Aventuri La Pescuit
MesajScris: 27 Oct 2009, 17:36 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Mai baieti , n-are nimic de-a face una cu alta. Daca vreti sa postati si acolo , nu vad care-i problema.Daca nu vreti , din nou , care-i problema? Fiecare face cum vrea si cum considera , ca nu-i dictatura! :lol: :lol: :lol:
Sa-l pun si pe zambaretul care seamana cu irlandezul... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ca tare-i dragalas... :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Forum Aventuri La Pescuit
MesajScris: 27 Oct 2009, 18:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 17:51
Mesaje: 559
Saracu Toparceanu -- Ramai sanatoasa cucoana ca-mi iau geamantanul si plec :lol: M-13


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Fetelor...bagati mare!!!
MesajScris: 28 Oct 2009, 09:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Eu citesc (mai mult) si postez (mai putin) pe mai toate forumurile legate de pescuit... e destul de interesant sa vezi lucruri noi (nu neaparat legate de pescuit!!), sa asisiti la polemici mergand de la bun-simt, ironie fina si ajungand cateodata la jigniri grosolane si la prostie... Nu stiu de ce, dar ma distreaza teribil sa urmaresc genul asta de dispute!
Am observat deasemenea ca, din ce in ce mai des, faptul ca nu esti de acord cu cineva intr-o problema e considerat ca un afront personal ba chiar ca o jignire (chiar daca ai fost extrem de politicos in exprimarea parerii tale!) si omul in cauza se simte dator sa-ti traga vreo 2-3 suturi in cur drept corectie. Si cum suturile in cur produc usturimi (mai ales de la varsta de 50 de ani incolo-deh! probleme de prostata!!!) disputa escaladeaza spre categoria zigodactile cu manifestari noi, nebanuite si netratabile a bolii numite psitacoza... (aci' Tudose are expertiza de necontestat in domeniul penelor colorate- mai ales cele din jurul unui anume orificiu!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ).
E clar ca pescarii (ca si vanatorii dealtfel!!) sunt o categorie mai aparte destul de greu de inteles... dar de fapt asta este tot farmecul!! ..multe lucruri insa trebuie luate ca atare lasand intelegerea pe plan secundar...
Asa se explica si titlul raspunsului meu: este de fapt un indemn incurajator al profesorului meu de sport din liceu adresat colegelor de clasa in scopul de a le ameliora performantele la cros!!!

In concluzie: scrie fiecare ce vrea si pe unde vrea ( Tudose are dreptate!) daca are curajul s-o faca fara sa se ascunda in anonimat (aci Suciu are si el dreptate!)...
Adica nu cred ca Micutu' va suspenda de pe forumul asta pe unul care posteaza un anunt matrimonial (off-topic) de genul:
" Tanar pescar de spinning, brunet si cu stare materiala stabila - casa si masina, caut tanara pescarita de stationar pentru relatie serioasa de lunga durata si nu numai...." ;)

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Forum Aventuri La Pescuit
MesajScris: 28 Oct 2009, 16:18 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
mah, sa scrie fiecare unde vrea, care-i problema :?:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Forum Aventuri La Pescuit
MesajScris: 28 Oct 2009, 20:39 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Nici o problema , ma amuzam acu ca i-au sters anuntul lui Suciu despre aparitia acestui forum de pe avp.Am pariat ca or sa-l stearga , el zicea ca nu crede! :lol: ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Forum Aventuri La Pescuit
MesajScris: 28 Oct 2009, 20:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Oct 2009, 18:45
Mesaje: 80
Da,adevarat a disparut topicul.Initial am crezut ca mi-au sters doar mie postarea in care v-am felicitat cu ocazia lansarii acestui forum.Cu ce am gresit felicitand pe cei ce au pus bazele primului forum de pescuit stationar...nu am inteles.Si poate nu voi intelege niciodata.Asta e...mergem mai departe. ;)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.015s | 10 Queries | GZIP : Off ]